Kanada İki Ülkenin Vatandaşlarına Vizesiz Seyahat Hakkı Tanıdı

Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığı aldığı bir kararla Bulgaristan ve Romanya vatandaşları için vize uygulamasını kaldırdı.

Söz konusu açıklamada Kanada hükümetinin Avrupa Birliği, Bulgaristan ve Romanya ile olan ilişkisine verilen önemin altı çizilerek bu iki ülke vatandaşlarının altı aya kadar olan kısa süreli konaklamaları, turistik seyahatleri ile aile ve arkadaş ziyaretleri için 1 Aralık 2017 tarihinden itibaren Kanada’ya vizesiz olarak seyahat edebilecekleri paylaşıldı.

Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı Ahmed Hussen, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Bulgaristan, Romanya ve Avrupa Birliği ile bağlarımızı güçlendirmeyi başardığımız ve Tüm Avrupa Birliği üyesi ülkelerin vatandaşlarının Kanada’ya vizesiz seyahat etmesini sağladığımız için memnuniyet duyuyoruz. Bu karar hem Kanadalılar hem de Avrupalılar için yeni ticaret ve yatırım imkânları yaratacaktır. Ayrıca Bulgaristan ve Romanya vatandaşlarının Kanada’ya vizesiz olarak girişlerine izin vermek seyahat ve ticaretin teşvik edilmesini sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Kanada İki Ülkenin Vatandaşlarına Vizesiz Seyahat Hakkı Tanıdı