Kanada Ankara Büyükelçiliği Hakkında

 

Canada Ankara Büyükelçiliği Adresi Nedir?

 Cinnah Caddesi no: 58 PK:06690, Çankaya/ Ankara


Ankara Kanada  Büyükelçiliği Çalışma Saatleri Ne Zamandır?

Ankara Büyükelçiliğinin Kanada Pazartesi’den Cuma’ya 08.30 - 16.30 arasındadır.
Kanada Ankara Büyükelçiiliğinin Başvuru ve Pasaport İletim Saatleri: Pazartesi-Cuma: 08.30-15.30

Kanada Ankara Büyükelçiliği Görev Alanı Nelerdir?

Kanada Büyükelçiliği Ankara, Kanada Devleti'ni Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içinde temsil eden en yetkin resmi kurumdur. Türkiye ülke sınırları içinde Ankara Kanada Büyükelçiliği, Kanada ülkesini hükümet ve ilgili kuruluşlar düzeyinde temsil etmektedir. Türkiye'de bulunan Kanada vatandaşlarının ve tüzel kişiliklerin hak ve menfaatlerini koruma görevini üstlenir. Kanada ile Türkiye Cumhuriyeti Devletleri arasında varolan dostluk, siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkileri başarılı bir seviyede tutmayı hedefler. Türkiye’de yaşayan Kanada vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, nüfus cüzdanı, noter, askerlik, vize, pasaport gibi vatandaşlık işlemlerinin yürütülmesi Ankara Kanada Büyükelçiliği'nin görevleri arasındadır.


Kanada Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi Neresidir?

Adana, Ağrı, Hakkâri, Hatay (Antakya), Aksaray, Amasya, Batman, Bartın, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Malatya, Elazığ, Erzincan, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, İçel (Mersin), Iğdır, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Ankara, Ardahan, Artvin, Siirt, Adıyaman, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak illerinde ikamet eden kişiler vize ve konsolosluk işlemleri için Kanada Ankara Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunmalıdır. Kısa süreli Kanada seyahatleri için yapılan vize başvuruları doğrudan Kanada Başkonsolosluğu İstanbul tarafından kabul edilmemektir.

Kısa süreli Kanada vizeleri olarak kabul edilen Kanada Turistik Vizesi, Kanada Ticari Vizesi, Kanada Aile Ziyareti Vizesi ve Kanada Transit Vizesi başvuruları Vize Hizmet Merkezlerine yapılmalıdır.

 

Kanada Büyükelçiliği Ankara Elçilik İşlemleri

Kanada Konsolosluğu ve Kanada Büyükelçiliği, Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Kanada vizesi işlemleri konusunda hizmet vermekte olan yetkili Kanada temsilcilikleridir. 

Kanada Konsolosluğu ve Kanada Büyükelçiliği aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Kanada vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda da çalışmalar yürütmektedir.

Türkiye’de ikamet eden Kanada vatandaşları apostil (belge tasdiki), evlilik, dirim belgesi, pasaport ve vatandaşlık belgesi gibi işlemlerini Türkiye’de bulunan Kanada Konsolosluğu, Kanada Büyükelçiliği ve Kanada Fahri Konsoloslukları vasıtası ile yapabilmektedir.

2017 Kanada Büyükelçiliği  Resmi Tatil Günleri Ne Zamandır?

İstanbul Kanada Başkonsolosluğu ve Kanada Ankara Büyükelçiliği'nin temsil ettiği Kanada Devleti'nin 2017 yılı resmi tatil günleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2017 yılı resmi tatil günlerinde hizmet verememektedirler. Kanada vizesi için başvuru yapmak veya Kanada konsolosluk işlemleri için müracatta bulunmak için aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak işlemlerin organize edilmesi önerilir.   

Kanada Ülke Tatilleri

Yeni Yıl

1-2 Ocak

Aile Bayramı

18 Şubat

İyi Cuma

Her yıl değişiyor

Paskalya

Her yıl değişiyor

Zafer Günü

20 Mayıs

Quebec Ulusal Günü

24 Haziran

Kanada Günü

1 Temmuz

Milli Bayram

5 Ağustos

İşçi Bayramı

2 Eylül

Teşekkür Etme Günü

14 Ekim

Hatırlama Günü

11 Kasım

Noel

25-26 Aralık-  26 Aralık  Boxing Day

 

Kanada Konsolosluğu Ankara Büyükelçiliği Vize Başvurusu Nasıl Olmaktadır?

Türkiye  vatandaşları ile  T.C. İkamet İzni sahiplerinin Kanada vize başvurularını, 2013 Haziran ayından itibaren doğrudan konsolosluklar kabul etmemektedirler. Artık Kanada vize başvuruları, Kanada Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş Kanada Vize Başvuru Merkezi ile seyahat turizm acentaları üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca “Kanada’da Süresiz Oturum Hakkı Sahibi Olan Kişilerin”, seyahat belgesi başvuruları da Kanada Vize Başvuru Merkezleri  kanalıyla işleme alınmaktadır. Devamı...


 Ankara Kanada Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Kanada Dışişleri Bakanlığı resmi web sitesi üzerinden Kanada’ya ziyaret amacına göre hazırlanmış Online Kanada Vize Başvuru Formunun, vize başvuru bilgileri ve aile bilgileri bölümlerinin doldurulması ve ekteki gizlilik politikası belgelerinin de onaylanması ile başvuru değerlendirmeye alınır. Kanada Vize Başvuru Formu’nun İngilizce veya Fransızca olarak eksiksiz yanıtlanması, imza ve başvuru tarihli bölümlerinin ideal şekilde doldurulması halinde sistem başvuruyu onaylar. Kanada Vize Başvuru Formu hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.


 
Ankara Kanada Konsolosluğu Vize Talep Dilekçe Örnekleri Nasıl Olur?

Kanada seyahatinin gerekçelerini anlatan; Kanada Konsolosluğu'na hitaben, resmi bir dil ile, seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağını anlatan bir dilekçe sunulmalıdır. Aşağıda sunulan örnekler, ideal bir dilekçenin nasıl hazırlanması gerektiği hakkında bilgi sahibi olunması amacıyla sunulmuştur. Ancak her vize talep dilekçesi, kişiye özel ve seyahat amacına uygun şekilde hazırlanmalıdır.  

 

Kanada Konsolosluğu Vize Ücreti Nasıl Alınır?

Kanada Vizesi için ödenmesi gereken Kanada vize ücreti; Kanada Vize Hizmet Merkezilerine vize dosyasının teslim edilmesinin ardından gişede ödenmektedir. 

 

Canada Konsolosluğu Vize Reddi Sebepleri Nelerdir?

-Bankada vadesiz hesapta bulunan para miktarının Kanada Konsolosluğunun belirlediği miktarın altında olması ve/veya yapılacak seyahat süresine uygun olmaması. 

-Kanada'ya bir davet üzerine gidilecek olması halinde; davetiyeyi gönderen kişinin Kanada konsolosluk yetkilileri tarafından aranacağı için iletişim bilgilerinin ve davet edilen kişilerin bilgilerinin davetiyede doğru beyan edilmemiş olması ve vize bölüm yetkilisinin telefonla davet eden kişiye ulaşamaması. 

-Vize başvuru sahibinin uzun süreli iş geçmişi olmaması ya da çalışıyor olduğu kurumda 1 yılı doldurmamış olması halinde vize reddi alınmaması için vize müracaatının 1 yılın dolması halinde yapılması uygun olacaktır. 

-Kanada Konsolosluğu’nun değerlendirme sürecini etkileyen en önemli nokta; Kanada Vize Başvuru Formu’nun Türkçe olarak, eksik ya da tam yanıtlanmamış olması, seyahat amacını destekleyen belgelerle başvuru dosyasının hazırlanmamış  olması ya da Konsolosluk yetkilisinin başvuru sahibinin seyahat bitiminde Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren sıkı bağların bulunduğuna ikna olmaması olmaktadır.

 

Kanada Konsolosluğunun Türkiye Temsilcileri Nerededir?

İstanbul Başkonsolosluğu

Ankara Canada Büyükelçiliği Haritada Nerededir?

Duyurular

Kanada Konsoloslukları 25 - 26 Aralık Tarihlerinde Kapalı Olacaktır

Kanada Konsoloslukları 25- 26 Aralık 2017 tarihlerinde Noel tatili nedeniyle kapalı olacaktır. Vize ve konsolosluk işlemleri yapılmayacakt...
2017-12-06 10:11:46 Devamı...

Kanada İki Ülkenin Vatandaşlarına Vizesiz Seyahat Hakkı Tanıdı

Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığı aldığı bir kararla Bulgaristan ve Romanya vatandaşları için vize uygulamasını kaldırdı. ...
2017-12-06 09:56:19 Devamı...

Kanada Konsolosluğu 17 Nisan Pazartesi kapalı

Kanada Konsolosluğu 17 Nisan Pazartesi kapalı olacaktır, vize ve diğer konsolosluk işlemleri yapılamayacaktır. ...
2017-04-05 16:15:13 Devamı...

Kanada Konsolosluğu’nda ‘SARI TOZ’ alarmı

  24 Ekim sabahı İstanbul Kanada Başkonsolosluğu’na gönderilen zarfın içinden sarı bir toz çıkması üzeri...
2016-10-27 17:18:12 Devamı...
Tüm Duyurular
Ankara Büyükelçiliği